Joanna Jażdż-Gątarek

Jestem prawniczką z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiadam obszerną praktykę w występowaniu przed sądami w sprawach cywilnych, gospodarczych, pracowniczych.

Podczas budowania kariery zawodowej poznawałam prawo z różnych perspektyw, czerpiąc motywację z ciągłego poszerzania wiedzy w obszarze teorii, jak i i praktyki zawodowej. Co więcej, wiedza, doświadczenie i umiejętności, które zdobyłam, współpracując z różnymi podmiotami, pozwoliły mi bardzo dobrze zrozumieć biznes i aspekty prawne z nim powiązane.

Po ukończeniu studiów (2006) podjęłam pracę w Biurze Syndyka w Warszawie prowadzącego upadłość Fabryki Wagon S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie kontynuowałam zatrudnienie, jako in house lawyer w spółce HEXA Dochodzenie odszkodowań Sp. z o.o. w Warszawie, zdobywając doświadczenie z zakresu likwidacji szkód osobowych oraz dochodzeniu roszczeń związanych z zawarciem różnego rodzaju umów ubezpieczenia. Następnie w latach 2007-2011 odbyłam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Z kolei w latach 2012 – 2013 ukończyłam studia podyplomowe – Akademia Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracowałam także, jako radca prawny w departamencie prawnym ponad 3 lata w największej spółce energetycznej w Polsce. Zatrudnienie w takiej firmie dało mi możliwość prowadzenia procesów gospodarczych dotyczących nierzadko skomplikowanych stanów prawnych na tle prowadzonych przez spółkę procesów inwestycyjnych, a także realizowanych umów. W obszarze spraw, którymi się tam zajmowałam były także zagadnienia związane z szeroko pojętą własnością intelektualną, w szczególności opiniowanie umów pod kątem zabezpieczenia interesów Spółki w zakresie zgodności z prawem autorskim, prawem własności przemysłowej, opracowywanie rozwiązań prawnych mających na celu ochronę wypracowanej własności intelektualnej, analiza umów związanych z zachowaniem poufności ( NDA).

Obecnie prowadzę własną praktykę prawniczą ( od 2011 r.) , świadcząc usługi prawne na jak najwyższym poziomie merytorycznym. Nadrzędnym celem, który realizuje, jest rozwiązywanie problemów dotyczących osób fizycznych oraz w przypadku przedsiębiorców związanych z obsługą spółek kapitałowych i osobowych z uwzględnieniem ryzyk prawnych i biznesowych. Obszarem mojej specjalizacji jest przede wszystkim prawo cywilne (w szczególności zobowiązania), prawo pracy, prawo konsumenckie, prawo ubezpieczeń i prawo handlowe (przede wszystkim obsługa podmiotów gospodarczych – małych i średnich przedsiębiorstw). Nie będzie przesadą jeśli napiszę, że dotychczas występowałam w kilkuset procesach sądowych w sprawach z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego, w sprawach gospodarczych, pracowniczych, z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Podsumowując poznałam zawód radcy prawnego z różnych stron, zarówno gdy chodzi o własną praktykę, jak też jako prawnik in- house i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jest jeszcze wiele do zrobienia...